Informácie

Pár slov ku

Augmentácii - zväčšovacej operácii prsníkov.

Dôležitá je konzultácia, kde je našou snahou skĺbiť Vašu predstavu s možnosťami (na základe merania hrudníka, tvaru a veľkosti Vašich stávajúcich prsníkov Vám doporučíme typ implantátov, veľkosť a tvar . Dohodne sa operačný prístup (podprsníkový, okolodvorcový alebo pazuchový), ako i uloženie implantátu - (pod žľazu alebo pod sval.)

Kvôli priblíženiu sa stavu po operácii, ako prsia budú po zväčšení vyzerať, používame vonkajšie merače /external sizers/ rôznych veľkostí. Pre dosiahnutie optimálneho výsledku niekedy používame aj vnútorné merače (internal sizers). Ide o vzorkovnice, ktoré sa vkladajú pacientke počas zákroku, aby sme si už na operačnom stole overili výsledný vzhľad.

Operačný prístup

Môže byť z podprsníkovej ryhy , pazuchy , alebo menej často okolodvorcový. Ide o operáciu v rámci jednodňovej chirurgie (t.j. prídete ráno, odchádzate na druhý deň ráno po kontrole). Počas hospitalizácie v noci je stále prítomná erudovaná odborná sestra, z odboru anesteziológie a intenzívnej medicíny a operatér je na telefóne. Po mnohoročných skúsenostiach takmer vždy pri operácii vkladáme drény, ktoré pred odchodom pacientke odstraňujeme. Vlastný čas operácie je v závislosti od obtiažnosti cca 50 minút až 90 minút. Pred operáciou je potrebné absolvovať krvné vyšetrenia a interné predoperačné vyšetrenie (pacientka ho môže absolvovať bez čakania aj u našej zmluvnej internistky), v indikovaných prípadoch aj mammologické vyšetrenie. Termín samotnej operácie závisí od termínu Vašej menštruácie (nie v čase očakávanej menštruácie ani v čase menštruácie ). Tri dni pred zákrokom odporúčame minimalizovať fajčenie. Pre nerušené hojenie má význam okrem iného aj užívanie Wobenzym tabetiek pred i po zákroku. Operácia prebieha v celkovej anestézii. Mnohé pacientky sa obávajú, že po niekoľkých rokoch je nutné implantát vymeniť. Nie je to tak, implantát sa mení len v prípade kapsulárnej kontraktúry, t.j. zhrubnutiu väziva okolo implantátu, jeho zovretie a pokrčenie ( prejavuje sa bolesťami a zmenou tvaru prsníka ) alebo v prípade, že dôjde k jeho prasknutiu ( napr.pri nehode ), alebo ak sa pacientka rozhodne pre opätovné zväčšenie. Používame implantáty len od renomovaných výrobcov (Eurosilicone, Mentor, Nagor, Allergan ).

Rekonvalescencia

Fixačná elastická pooperačná podprsenka sa nosí 5 týždňov. Iste, počas sprchovania, ručného oprania podpsenky , apod. môže sa na tento čas uložiť nadol. Po prvom týždni nosenia podpsenky môže pacientka na noc rovnako dať podprsenku dole. Absolútne fyzické šetrenie prvý týždeň po operácii, a potom postupné pozvoľné zaťažovanie podľa možností Vášho organizmu, celkové dohojenie s max. záťažou po 6 až 8- týždňoch po operácii ( je to individuálne ) . Navštevovať solárium doporučujeme najskôr po dvoch mesiacoch od zákroku. Pooperačné bolesti sa tlmia analgetikami, zvyčajne prvé dva dni, hlavne pri podsvalovom uložení implantátu. Na základe našich skúseností doporučujeme ošetrovať jazvičky 5-6 týždńov Contractubex gélom, najskôr však začať až 7 dní po vybratí stehov. Užívanie Wobenzym tabletiek určíme individuálne.

V Porta Med s.r.o. je cena za zväčšovaciu operáciu prsníkov 2350.- Eur.- , (pri použití okrúhlych implantátov EUROSILICONE) v ktorej je zahrnuté všetko, to zn. implantáty, fixačná podprsienka, celková anestézia,samotná operácia ako aj jednonočná hospitalizácia pod odborným dozorom !